Секрети очищення штор

Особливості чищення штор. Поради фахівців.

Праємо штори будинку

Беремо за правило: прати в машинці-автоматі можна тільки ті штори, які виготовлені із щільних видів тканини. При цьому не рекомендується змішувати в одному пранні портьєри з різних матеріалів. Кожна пральна машина має індивідуальний перелік програм, які підходять для тієї чи іншої тканини:

  • “Ділікатне” прання – універсальний режим, який присутній в більшості сучасних моделей пральних машин і незамінний при пранні штор.
  • “Додаткове полоскання” – функція, що дозволяє якісно прополоскати тканину і позбутися залишків миючого засобу, що провокує швидке вигоряння тюлі на сонці.
  • Режим «Отжим» найкраще ставити на мінімальні обороти, щоб не пошкодити матеріал фіранок і позбавити себе зайвої роботи – прасування.

Прасуємо штори правильно

Для того, щоб штори виглядали максимально охайними, їх потрібно добре відпрасувати, виставивши при цьому відповідну температуру на прасці. Перед тим, як приступити до прасування штор, потрібно ознайомитися з особливостями та властивостями матеріалу, щоб не допустити пропалення.
Підошву праски ретельно очищаємо від нагару. Світлі штори гладимо з виворітного боку, використовуючи додаткову бавовняну тканину, наприклад, марлю. Більшість щільних тканин потрібна досить висока температура для вирівнювання складок після прання. Використання додаткового прошарку дозволить досягти оптимального результату без шкоди для тканини.

Підбираємо метод очищення тканини фіранок

«Тяжкі» портьєри можна очистити методом сухої обробки за допомогою пилососа або мітлою для пилу. Деякі види тканин піддаються очищенню парою спеціальним парогенератором.
Існує маса способів з очищення та догляду, що індивідуально підходять для різних видів тканин:

Тюль: самий невибагливий матеріал для фіранок. Прекрасно відмивається, моментально сохне і не вимагає ретельного розгладження. Однак, цю тканину не можна віджимати в пральній машині, а сушити лише у розправленому вигляді. Білі тюльові фіранки мають особливість швидко жовтіти на сонці. Щоб уникнути цього ефекту, їх необхідно прати спеціальним порошком, у складі якого є відбілюючий засіб.

Ламбрекени: в домашніх умовах можна тільки очистити від легкої запиленості. Якісно позбутися забруднення жорстких ламбрекенів допоможе професійна хімчистка.

Оксамитові портьєри: стираємо виключно із застосуванням режиму «делікатного» прання. Як і тюль, оксамит найкраще сушити в розправленому вигляді. Якщо потрібно прасування, то найкраще тримати праску за напрямком ворсу з виворітного боку.

Органза: тканина, яка потребує особливо трепетного та дбайливого догляду. Для прання завісок з органзи використовують м’який засіб для прання, наприклад, гель або капсули, при цьому вибирають делікатний режим прання. Органзу не викручують при віджиму, а трохи віджимають і розвішують у розправленому вигляді.

Лляне полотно: незважаючи на виняткову витонченість лляного полотна, ця тканина – один із найвибагливіших матеріалів. Льон стирають вручну і сушать у розкладеному вигляді на рівній поверхні, так як матеріал дає усадку. Розгладити матеріал можна праскою на максимальній температурі зі зволоженням та парою.

Шовк: має неприємну властивість линяти під час прання. Ідеальним варіантом буде здати шовкові штори у хімчистку. Якщо Ваші портьєри виконані і штучного шовку, варто утриматися від їхнього зволоження під час прасування. Якісно відпрасувати їх вийде через зволожену додаткову тканину.

Позвонить Написать в Вайбер Написать в Whapsapp Написать в Telegram